On-line prostředí je jenom pro otrlé
Dejme tomu, že se chcete naučit hrát nějakou tu on-line hru. Říkáte si, že vás single-player moc netáhne a chcete vyzkoušet nějakou tu interakci s ostatními hráči. První, co vás napadne, tak je celosvětový fenomén League of Legends, který nedávno oslavil kulatiny. Každý rok je provázen řadou turnajů, které následně vyvrcholí v celosvětovém finále v této hře, kde se týmy hráčů utkávají na těch nejprestižnějších místech a městech v Koreji, Německu, Francii nebo Anglii. Říkáte si, že tohle přesně může být to pravé. Ovšem dnes vám povíme o těch největších negativech tohoto „e-sportu“, který hodně hráčů odradí, byť se jedná o docela dobře ovladatelnou a lehkou hru, kterou zvládne každý.
1) Komunita
U každé online hry vznikne jistá komunita lidí, kteří ji mají rádi, zdokonalují ji anebo v tomto případě – ji kazí. Komunita LoL se označuje jako jedna z nejvíce „toxických“ komunit v herním prostředí. Kromě častých nadávek, spamu a úmyslném rušení hry je také nutné vzít v potaz to, že spousta hráčů se nijak neštítí užít i opravdu sprosté nadávky, pokud jsou dostatečně frustrováni. Což pro nováčka je něco, co ho rozhodně odradí.
2) Postup a „udržitelnost“
Byť se jedná o hru jednoduchou, máte širokou škálu možností, jak se v nejrůznějších směrech zdokonalovat. Ovšem za čas vás přestane monotónnost a neustálé opakování herního mechanismu bavit. Jednoduše vás omrzí hrát tu samou postavu, a jakmile přejdete na další, zjistíte, že je to skoro u všech velmi podobné. Nemáte tam žádný progress, nevidíte skoro žádné výsledky kromě skóre a postupu v „lize“.
3) Odměna za loajalitu
Pokud hrajete opravdu hodně, tak samozřejmě čekáte, že vás hra začne nějak odměňovat – tajemství, tajné triky, cokoliv, co najdete v ostatních hrách. Zde vás ovšem nečeká nic, neboť se hra snaží své hráče utáhnout na co nejdéle nekončící řetězec opakovaných pohybů – vyhrát nebo zvítězit, začít znova. A takhle pořád dokola – je to něco jako fotbal, ovšem ve fotbalu je to přece jen trošičku jiné. Nesedíte celou dobu za PC.