Vypěstujte si svůj lék na nemoci
Vyměnit přírodní cestu za léky je vždycky lepší. A když si k tomu můžete vypěstovat lék doma v květináči, je to, to nejlepší co můžete pro sebe a své zdraví udělat. Nemoci dýchacích cest, horečky, rýma, bolest v krku typické pro celé zimní období. Většinou problémy řešíme léky, abychom se zase rychle dostali do formy. Zkuste léky ale vyměnit za rostliny. Domácí léčba je účinná a vy se nepříjemných obtíží brzy zbavíte.
Angínovník
Jak již název napovídá, květina vám pomůže zbavit se příšerné bolesti v krku. Celým názvem je to angínovník čínský a kromě bolesti v krku pomůže i od kašle anebo nemocem močových cest. Původně se rostlina pěstovala jako okrasná pokojová rostlina, nyní už se řadí i mezi léčivky, díky svým účinkům. Kromě toho, že vás vyléčí z neduhů, krásně kvete, má oranžové velké květy a nádherně ozdobí byt. Listy rostliny se používají čerstvé i sušené a nejčastěji se z nich připravuje čaj. Pomůže vám s namoženými hlasivkami, uleví od bolesti v krku i od kašle. Může se používat i na problémy s ledvinami a močovými cestami. Podle některých studií chrání i proti rakovině. Pokud si chcete angínovník vysadit doma od semínka, najděte si dostatek informací jak to udělat správně, semínka i vhodnou půdu si objednejte přes internet. Tam si můžete koupit i už vyrostlou květinu. Péče o ni není moc náročná, musíte ale hlídat, aby rostlina měla dostatek vlhkosti, ale nesmí se přelévat. Určitě je dobré také přihnojovat.
Chřipkovník
Pomůže nám samozdřejmě od příznaků chřipky a nachlazení ale také při kašli. Rostlina roste velmi rychle, je nenáročná na podmínky pěstování. Z listů se připravuje léčivý čaj. Stačí jeden lístek na hrneček. Čaj můžete dochutit i medem a citrónem. Listy se dají také usušit a používat je sušené. Popíjením čaje se zbavíte všech příznaků nepříjemné chřipky, čaj vám pomůže i s vypocením. Už nebudete potřebovat žádné pilulky nebo zázračné horké nápoje z lékárny. Ušetříte a uzdravíte se tou nejlepší přírodní cestou. Pěstuje se v chladnějším ne však už mrazivém prostředí. Může se pěstovat venku i doma v místnosti. Stačí ji běžně zalévat.